4.2/5 Waardering (5 beoordelingen)

Moerse Boys A1 boekt wisselende resultaten in derby's

zaterdag, 28 januari 2012 // hits 140

Derby’s. Het zijn duels opzich, duels op het scherpst van de snede, duels waar inzet doorgaans hoog in het vaandel staat. Moerse Boys A1 is dit seizoen in de competitie ingedeeld bij Wernhout A1 en VVR A1, waardoor er voor de equipe van Rudo Gommers vier derby’s op de speelkalender prijkten. De eerste van de vier streekduels vond plaats tijdens de seizoensouverture. Op een zonnige dag in september werd VV Wernhout met 3-1 opzij gezet.

Het eerste duel was tekenend voor de rest van de eerste seizoenshelft. Moerse Boys A1 won de ene na de andere partij, terwijl Wernhout voornamelijk nederlagen leed, waardoor de ‘Roden’ na tien wedstrijden in de degradatiezone bivakkeerde. Begin december van het vorige kalenderjaar stond de terugwedstrijd tegen het Wernhout van trainer El Capiteino op de rol. De Moer ging als koploper op bezoek bij de nummer elf. Een eenvoudige zege voor de gasten lag dus in het verschiet.

Wernhout A1 – Moerse Boys A1, David tegen Goliath

Tijdens de eerste helft liet Wernhout echter zien prima tegenstand te kunnen bieden. Moerse Boys probeerde het spel te maken, maar de gastheren lieten zich niet van de wijs brengen en zochten eveneens brutaal de aanval. Dat resulteerde in een mogelijkheid voor de rechtsbuiten, die zijn slappe inzet gekeerd zag worden door Michiel. Aan de andere kant was De Moer voornamelijk gevaarlijk uit standaardsituaties en het was dan ook niet verrassend dat een vrije trap resulteerde in de openingstreffer. Roy pompte de bal in het zestienmetergebied, waar een verdediger van de thuisclub op fraaie wijze zijn eigen doelman passeerde, 1-0. Ook na de openingstreffer bleef Wernhout met bravoure voetballen, maar met de rust in zicht vergrootte Bart de marge toch tot twee treffers. De rechtsbuiten kwam naar binnen en schoot met een schuiver genadeloos de 2-0 tegen de netten.

Na de pauze stortte Moerse Boys ineen als een kaartenhuis. ‘De Oranjehemden’ speelden mogelijk de slechtste 45 minuten van de eerste seizoenshelft en Wernhout drukte de koploper naar achteren. De laagvlieger had een overwicht, maar wist het net niet te doen trillen. De aanvoerder van de ‘Roden’ was nog het dichtst bij een treffer. Een pegel van de zeventienjarige krullenbol spatte uiteen op de paal. Moerse Boys speelde niet groots, maar vertoonde wel tekenen van een aanstaande kampioen. Een kampioen moet immers ook de slechte wedstrijden winnen, en dat deed de formatie van Rudo op de bewuste zaterdag in december. Het hoogste jeugdteam van De Moer ging de winterstop in met een voorsprong van tien punten op de achtervolgers.

De winterstop was op zaterdag 21 januari al enige tijd achter de rug, de eerste trainingen waren weer voltooid en Moerse Boys A1 had een week eerder al een oefenduel afgewerkt. In Raamsdonkveer was de lijstaanvoerder van de Tweede Klasse met 4-1 te sterk voor Veerse Boys A1, dat hekkensluiter is in de Eerste Klasse. De Moer had dus vertrouwen getankt in aanloop naar het treffen met VVR, dat op dus op 21 januari geprogrammeerd stond. VVR A1, een geduchte tegenstander.

VVR A1 was geen onbekende voor Moerse Boys A1. In de voorbereiding op het huidige seizoen waren de Rijsbergenaren op het Moerse Boys-toernooi twee keer te sterk voor ‘De Oranjehemden’. In competitieverband lieten ‘De Blauwen’ echter zeer regelmatig punten liggen tegen laagvliegers, waardoor de ploeg van trainer Tommy Kerstens na elf speelrondes een achterstand had van elf punten op de nummer één.

Moerse Boys A1 – VVR A1, titelkandidaten kruisen de degens

Op een regenachtige en winderige zaterdag in 2012 ontmoette VVR A1 en Moerse Boys A1 elkaar. Veel Zundertenaren waren uitgelopen voor het topaffiche in Tweede Klasse, dat werd afgewerkt op Sportpark Akkermolen. De spanning was vooraf duidelijk te merken. Rudo had de pech dat hij aanvoerder Sjors, reserve-aanvoerder Jochem en Rik om uiteenlopende redenen moest missen. De oefenmeester kreeg de beschikking over Job (A2), Gijs, Siemen, Jorg en Bram (allen B1). De laatstgenoemde twee B-spelers startten tegen VVR in de basis, terwijl de overige huurlingen op de bank plaatsnamen.

Na het eerste fluitsignaal had VVR aanvankelijk het betere van het spel. De uitploeg controleerde het duel, maar kon in de eerste minuten geen kansen creëren. Na ongeveer een kwartier spelen kwam VVR toch op voorsprong. Een afstandsschot van een middenvelder van de gasten kon niet worden geklemd door Michiel, waarna een andere Rijsbergenaar er als de kippen bij was om de rebound binnen te schieten, 0-1. De treffer betekende het eerste tegendoelpunt van de A1 in ruim 450 minuten. In het resterende deel van het eerste bedrijf ging de wedstrijd op en neer. Moerse Boys leek na een half uur de gelijkmaker te produceren, maar de treffer van Arno werd al dan niet terecht afgevlagd. In de blessuretijd zag Bart een hoekschop bijna ineens het doel in waaien, maar de bal kon nog net voor de doellijn worden gekeerd. Ruststand: 0-1.

Tijdens de thee werd Moerse Boys nog maar eens ingepeperd dat een nederlaag zeker te voorkomen was. Een overwinning behoorde nog tot de mogelijkheden, zo drukte Rudo zijn manschappen op het hart. Alle goede voornemens ten spijt kwam de thuisploeg al binnen een halve minuut op een 2-0 achterstand. Michiel kreeg de bal teruggespeeld, waarna hij het leren projectiel naar voren wou trappen. De sluitpost raakte de speelbal echter verkeerd, waardoor het voor de voorhoedespeler van VVR een koud kunstje was om de 2-0 aan te tekenen. De koppies gingen hangen bij De Moer en VVR domineerde het duel. De Rijsbergenaren raakte paal en lat, terwijl de ingevallen Siemen aan de andere kant in kansrijke positie net naast schoot. Twintig minuten voor tijd gooide een speler van de gasten het treffen definitief in het slot door een rebound in het doel te werken. Moerse Boys leed een pijnlijke 3-0 nederlaag tegen streekgenoot VVR, maar heeft nog altijd een ruime voorsprong op de achtervolgers.

Vanmiddag krijgt Moerse Boys A1 direct kans op revanche. De Klein-Zundertenaren reizen af naar Rijsbergen, waar het de 3-0 nederlaag van vorige week probeert weg te spoelen in een nieuw treffen met VVR A1. Hopelijk tot zo!

Geschreven door

Michiel van den Broek

Reacties (0)

Plaats een reactie

U dient in te loggen om een reactie te plaatsen.